Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Μάρτιος 2018
Παρασκευή, 30 Μαρτίου 2018 23:42

Νίκη πρόκρισης για τους παμπαίδες μας !

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα των Παμπαίδων μας, επικρατώντας με 1-3 σετ της ομάδας του ΑΟΝΑ.
Η ομάδα μας παρουσιάστηκε καλά "διαβασμένη", κράτησε την υποδοχή και ανάγκασε τον αντίπαλο να κάνει αρκετά λάθη.
Το πρώτο σετ το πήρε η ομάδα του ΑΟΝΑ με 25-21, αλλά οι παμπαίδες μας έκαναν την μεγάλη ανατροπή στα επόμενα σετ παίρνοντας τελικά τη νίκη (17-25,18-25,22-25).
Με αυτή τη νίκη, η ομάδα μας προκρίθηκε στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΔΑ και θα περιμένει να δει τους αντιπάλους της, όταν ολοκληρωθεί και η τελευταία αγωνιστική.
Ο επόμενος και τελευταίος αγώνας για την πρώτη φάση, θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 1/4 στις 20:00 στο κλειστό γήπεδο του 5ου Δημοτικού Ηλιούπολης.

Προπονητής: Γιάννης Παπαχρήστος

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή για την πρόκριση. Η πορεία μας συνεχίζεται στην επόμενη φάση !

Κατηγορία Νέα
Οι παμπαίδες μας συνεχίζουν την αισιόδοξη πορεία τους στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΑ, κερδίζοντας με 0-3 σετ την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Νίκαιας (20-25,19-25,21-25).
Η εμφάνιση ήταν αξιέπαινη και για ακόμα μια φορά τα μίνι ήταν εκεί και συγκέντρωσαν εμπειρίες για το μέλλον.
Στην συνέχεια του πρωταθλήματος θα αντιμετωπίσουμε την ομάδα του ΑΟΝΑ σε εκτός έδρας παιχνίδι, την Τετάρτη 28/3 και ώρα 21:30.
Το παιχνίδι είναι μείζονος σημασίας καθώς οι δύο ομάδες ισοβαθμούν και επιθυμούν εξίσου την νίκη !

Παρασκευή, 16 Μαρτίου 2018 19:44

5η αγωνιστική για τους Παμπαίδες

Στη Νίκαια θα μεταβεί η ομάδα των Παμπαίδων για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΠΕΔΑ, την Κυριακή 18/3 στις 18:30 στο γήπεδο Ζαβαριάν, με αντίπαλο τον Αστέρα Νίκαιας.
Οι παμπαίδες μας προέρχονται από μια εμφατική νίκη με σκορ 3-0 εναντίον του Μίλωνα Β' (25-17,25-14,25-19), με μεγάλη συμμετοχή επίσης των μίνι της ομάδας μας, με σκοπό την απόκτηση εμπειριών.
Η νίκη ήταν ιδιαίτερα σημαντική, μετά από τις αξιέπαινες αλλά αποτυχημένες προσπάθειες με την Πετρούπολη και τον Εθνικό Πειραιώς.

Καλή επιτυχία στους αθλητές !!!

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Παμπαίδων της ΕΣΠΕΔΑ, η ομάδα μας αγωνίζεται στον Πειραιά με αντίπαλο τον αξιόμαχο Εθνικό.
Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 4/3 και ώρα 15:00.
Οι παμπαίδες μας προέρχονται από ήττα 1-3 από την Πετρούπολη την προηγούμενη αγωνιστική, πραγματοποιώντας όμως, μια αρκετά ελπιδοφόρα εμφάνιση.
Στο "πλευρό" των Παμπαίδων βρέθηκαν μερικά απο τα μίνι του τμήματος μας, τα οποία συμμετείχαν στο παιχνίδι.